10. marca 2022

Pulzné zváranie so systémom Fronius TransSteel Pulse v Tatravagónke Tlmače

Naša spoločnosť Tatravagónka Tlmače investovala do prvých 50 moderných zváracích zdrojov Fronius typového radu TransSteel s pulznou funkciou, ktoré budú dodané do výroby postupne od konca marca. Pulzný režim umožňuje zvládnuť aj ťažko kontrolovateľné prechodové elektrické oblúky zaťažené rozstrekmi. Takto znížená tvorba rozstrekov vedie k zníženiu potreby dodatočného opracovania až o 70 percent. Okrem toho dosahuje pulzný elektrický oblúk až o 30 percent vyššie rýchlosti pri zváraní a až 91 percent vstupnej energie je pretavených do zváracieho výkonu.

Prístroje TransSteel boli spoločnosťou Fronius vyvinuté špeciálne na použitie pre oceľ. Vďaka rozšíreniu o funkciu pulzovania sú zváracie prístroje skutočne všestranné, pretože pri rôznych aplikáciách pomáha zváračovi množstvo funkcií.

Intuitívna koncepcia obsluhy TransSteel umožňuje okamžitú prevádzku prístroja bez predchádzajúcich znalostí. Všetky požadované parametre sa dajú nastaviť na prednej strane prístroja v troch krokoch s možnosťou ich uloženia. Zmena nastavení je možná aj počas zvárania priamo na horáku. Koncepciu zariadenia zdokonaľuje možnosť jednoduchého dokumentovania zváracích údajov.

Nový vozík s ramenom na plynových vzperách zabezpečuje hladký pohyb horáka s dosahom takmer 7 metrov. Vozík bol v spolupráci s Tatravagónkou Tlmače špeciálne prispôsobený potrebám produkcie koľajových vozidiel a v spojení so zváracím zdrojom TransSteel Pulse predstavuje optimálne riešenie každej ťažkej strojárskej výroby.

Do konca roku 2022 pribudne ešte ďalších 50 zváracích zdrojov Fronius, ktoré prispejú ku modernizácii výroby a zlepšeniu pracovných podmienok našich zváračov.

Odber noviniek

Chcete byť informovaný o novinkách a zaujímavých informáciách týkajúcich sa lídra na európskom trhu nákladnej železničnej dopravy?